Tag Archive | "Agron Skeraj"

Prishtina kampione e re e Kosovës

Prishtina, pas 33 xhirove të zhvilluara edhe zyrtarisht u shpall kampione e Reiffeisen Superligës së Kosovës. Kjo është hera e gjahut që prishtina shpallet kampione pa pas luftës

prishtina

Ndeshja e fundit e Prishtinës me Vëllaznimin e Gjakovës përfundoi me rezultatin 4: 2.

Golin e parë për Prishtinën, nga penaltia, në minutën 19 e shënoi Azem Ahmeti,

Vetëm pesë minuta më pas, simpatizuesit e Prishtinës morën një dush të ftohtë kur në minutën 24 Vëllaznimi barazoi me një gol të mirë shënuar nga Agron Skeraj.

Por ankthi prishtinas nuk zgjati shumë. Brenda katër minutash, nga minuta 30 e ndeshjes deri në minutën 34 u shënuan edhe dy gola nga Prishtina. Shënues ishin Mentor Mazrrekaj (në minutën 30 ) dhe Astrit Fazliu (në minutën 34).

Po thuaj seri golash kishte edhe në pjesën e dytë të ndeshjes. Në fillim të saj dytë, në minutën 48, Liridon Latifi shënoi golin e katërt për Prishtinën.

Pas 30 minutash, në minutën 79 Fatih Karahoda shënoi golin e dytë për Vëllaznimin.

Incoming search terms:

Posted in PrishtinaComments (0)

Rent A Car Prishtina

rent a car prishtina

Prishtina Kamera Live